«Тоді нас міг врятувати хліб – тепер нас врятує пам'ять»

 

25 листопада в училищі культури студентами І курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи»  був проведений вечір-реквієм «Тоді нас міг врятувати хліб – тепер нас врятує пам'ять», присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932-1933рр.

 

Відкрийтесь, небеса,

Зійдіть на землю!

Усі українські села, присілки, хутори,

Повстаньте всі, кому сказали: вмри!

Засяйте над планетою, невинні душі!

Зійдіть на води й суші,

Збудуйте пам’яті невигасний собор!

Це 22-й рік. Це 33-й рік. Це 46-й рік.

Голодомор… Голодомор… Голодомор…

 

Полум'я свічі на вибіленому морозом граніті поволі розтоплює сніг чи роки… і проступає крізь нього дві чорних дати «1932-1933». Тане сніг, перетворюючись на сльози, і знову замерзає – воском по іконі!

Трагедія голодомору в Україні впродовж багатьох десятиліть не просто замовчувалася, а й офіційно заперечувалась державною правлячою верхівкою СРСР. Її причини, характер, механізм організації і масштаби ретельно приховувалися не тільки від міжнародного співтовариства, а й від кількох поколінь, які жили в Україні вже після страшного голоду.

Та всі спроби навіки замовчати правду про голодомор 1932-1933 років виявились марними.    

Завдяки засобам театралізації студентам – оповідачам вдалося створити справжню атмосферу жахливих подій Голодомору. В сценарії були використані документальні матеріали, художньо – літературні твори українських поетів, музичні твори українських композиторів, присвячені даній темі та відео матеріали минулих подій. І хоча, тема Голодомору 1932 – 1933 років досить тяжка і складна для сприйняття, цей захід не залишив жодного байдужого в залі.