22 лютого на занятті української літератури здобувачі освіти ІІ курсу, вивчаючи творчість О. Довженка, зокрема «Щоденник», підготували групові «Щоденники нашого часу» як алюзії на твір великого майстра. Оскільки однією з ключових тем «Щоденника» є тема збереження і розвитку рідної мови, то принагідно реалізували онлайнові посиденьки: Жива газета «Носій мови. Ярмарок солідарності». Кореспонденти – студенти з різних куточків світу, які вимушено тимчасово там опинилися, креативно презентували інформацію, як проходить Міжнародний день рідної мови в Грузії, Німеччині, Вірменії, Турціїї, Естонії, Польщі.
Наприклад, наші сусіди поляки цього річ відновлюють діалект, якому загрожує вимирання - це рідкісна вілямовська мова – її від ХІІІ століття використовували мешканці деяких районів Сілезії. У 1945 вживання вілямовської мови було заборонене, сьогодні ж її вивчають у Варшавському університеті, а Польський театр з нагоди Дня рідної мови 26 лютого покаже спектакль «Гоббіт» за книгою Джона Рональда Толкіна вілямовською мовою.
А в Естонії специфічно не відзначають цей день, але вони готуються до Дня незалежності – 24 лютого, який вони через вторгнення росії в Україну не відзначали минулого року. Цього річ навіть готують спеціально традиційні страви до свята. Дякуємо за цікавинки з України з рідного Херсона від студентів ІІ НХ! Сподіваємося на подальшу співпрацю у цьому напрямку!